روش خواندن جدول استاندارد فنر قالب

استفاده از جدول استاندارد فنر قالب

در فیلم فارسی زیر روش مطالعه جداول استاندارد فنر قالب شرح داده شده است در این فیلم جداول استاندارد فنر قالب شرکت kalipyansan ترکیه شرح داده شده ولی با کمی تامل می توان جداول دیگر شرکت ها را نیز به همین روش مطالعه نمود.

 

بررسی منوال فنر قالب

در منوال ها یا جداول استاندارد فنر قالب اطلاعات زیادی در ارتباط با انتخاب فنر مناسب برای نیروی درخواستی شما درج شده است (که در فیلم بالا ذکر شده است) همچنین اطلاعاتی در رابطه با روش‌های نصب فنر و  نگهداری آن آورده شده که توجه به آن می تواند عمر فنر قالب و عمر قالب شما را افزایش دهد. این اطلاعات در فیلم فارسی (روش‌های نصب و نگهداری فنر قالب) شرح داده شده. در این فیلم مقدار مجاز بار روی فنر، عمر فنر و روشهای افزایش عمر، استفاده از دو فنر به‌جای یک فنر برای رسیدن به نیروی بیشتر، روش‌های استفاده ترکیبی از فنرها، بررسی علت شکست و یا بیرون پریدن فنر، نکاتی در ارتباط با نگهداری فنر قالب و نکاتی در طراحی که موجب افزایش عمر فنر و قالب می گردد، شرح داده شده است.

 

جدول استاندارد فنر قالب چیست ؟

جداولی هستند که ارتباطی معنی دار بین نیرویی که فنر می تواند تحمل کند با ابعاد و رنگ فنر برقرار می کند. همانطور که می دانید رنگ فنر، قطر و طول فنر و میزان جمع شدن فنر، متناسب با نیرویی است که به فنر وارد می شود. بنابراین با استفاده از این جداول ما میتوانیم مشخص کنیم که فنر مورد نظر با نیروی درخواستی ما چقدر جمع می شود و در این حالت آیا در ناحیه مجاز قرار دارد یا نه و اگر در ناحیه مجاز قرار دارد چه عمری برای آن قابل انتظار است. همچنین با استفاده از این جداول می توانید با توجه به میزان نیروی محاسبه شده، فنر مناسب را انتخاب کنید. در فیلم (انتخاب فنر قالب) انتخاب رنگ، قطر و طول فنر را با درنظر گرفتن عمر فنر با توجه به نیروی درخواستی شما، مقدور خواهد بود.

 

دانلود استاندارد فنر قالب

فنر های قالب شرکت kalipyansan و دیگر فنر های موجود در ایران براساس استاندارد ISO 10243 طراحی و ساخته شده اند. جدول زیر ارتباط بین رنگ، قطر و طول فنر را با نیروی درخواستی شما برقرار میکند.

فنر قالب استاندارد

 

راهنمای استفاده از جدول فنر قالب

جدول زیر یک جدول خلاصه شده از جدول اصلی (دیتاشیت اصلی) است. در این جدول قطر داخلی، قطر خارجی، مقدار نیروی لازم برای جمع کردن فنر به میزان یک میلیمتر، ابعاد مفتولی که فنر از آن تولید شده و طول‌های موجود در بازار آورده شده است. مثلا اگر بخواهید بدانید به ازای چه نیرویی فنر سبز رنگ قطر (خارجی) 16 و طول 76 به میزان یک میلیمتر جمع می شود به عدد 10.3 نیوتن می رسید.

جهت دانلود روی عکس زیر کلیک کنید.

پی دی اف فنر قالب

 

 

 

 

همچنین جهت خرید فنر قالب به صفحه (خرید فنر قالب) مراجعه کنید و یا با شماره تلفن 09121473023 و یا 02140663543 تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *